| Name | Emergency Lighting Distribution Board_2 |
|---|---|
| Type | Emergency Lighting Distribution Board |
| Description | Emergency Lighting Distribution Board: 600 A |
| Location | 105 |
| Serial Number | n/a |
| Installation Date | 2019-03-26 |
| Warranty Start Date | 2019-10-01 |
| Tag Number | n/a |
| BarCode | n/a |
| Asset ID | Emergency Lighting Distribution Board-105-Emergency Lighting Distribution Board_2 |
| Notes | n/a | n/a |
|---|
| Guarantor Parts | info@ses-ltd.co.uk |
|---|---|
| Duration Parts | 1.0 year |
| Guarantor Labor | info@ses-ltd.co.uk |
| Duration Labor | 1.0 year |
| WarrantyDescription | Standard one-year "call back" warranty |
| Name | Emergency Lighting Distribution Board |
|---|---|
| Category | Pr_60_70_22_22 : Distribution boards |
| Description | Emergency Lighting Distribution Board_600 A |
| Asset Type | Fixed |
| Manufacturer | info@schneider-electric.co.uk |
| Model Number | SEA9BPN8 8 Way 250A TP&N Distribution Board (video search) |
| Reference | 26 24 16 00 40 - PANELBOARDS 08/10 |
| Ballast Voltage | 600 V | n/a |
|---|---|---|
| ELDB Depth | 146.1 | n/a |
| ELDB Height | 1346.2 | n/a |
| ELDB Width | 508 | n/a |
| Name | Description | Stage | Type |
|---|---|---|---|
| Warranty Certificate | Emergency Lighting Distribution Board_600 A | Requirement | Certificates |
| Operations and Maintenance Instructions | Emergency Lighting Distribution Board_600 A | Requirement | Operation and Maintenance |
| Installation Instructions | Emergency Lighting Distribution Board_600 A | Submitted | Manufacturer Instructions |
| MCB Various Accessories | Emergency Lighting Distribution Board_600 A | Submitted | Product Data |
| Product Data | Emergency Lighting Distribution Board_600 A | Submitted | Product Data |
| Name | Description | Stage | Type |
|---|---|---|---|
| no documents identified. | |||