| Name | Lighting and Appliance Panelboard - 400V MCB - Surface_1 |
|---|---|
| Type | Lighting and Appliance Panelboard - 400V MCB - Surface |
| Description | Lighting and Appliance Panelboard - 400V MCB - Surface: 400 A |
| Location | 105 |
| Serial Number | n/a |
| Installation Date | 2019-05-26 |
| Warranty Start Date | 2019-10-01 |
| Tag Number | n/a |
| BarCode | n/a |
| Asset ID | Lighting and Appliance Panelboard - 400V MCB - Surface-105- - Surface_1 |
| Notes | n/a | n/a |
|---|
| Guarantor Parts | info@ses-ltd.co.uk |
|---|---|
| Duration Parts | 1.0 year |
| Guarantor Labor | info@ses-ltd.co.uk |
| Duration Labor | 1.0 year |
| WarrantyDescription | Standard one-year "call back" warranty |
| Name | Lighting and Appliance Panelboard - 400V MCB - Surface |
|---|---|
| Category | Pr_60_70_22 : Distribution boxes and switchboards |
| Description | Lighting and Appliance Panelboard (Lighting and Appliance Panelboard - 400V MCB - Surface_400 A) |
| Asset Type | Fixed |
| Manufacturer | info@e-i-eng.com |
| Model Number | LV Switchboard (video search) |
| Reference | 26 24 19 00 40 - MOTOR CONTROL CENTERS 08/10 |
| Ballast Voltage | 600 V | n/a |
|---|---|---|
| L.A.P. Depth | 146.1 | n/a |
| L.A.P. Height | 1574.8 | n/a |
| L.A.P. Width | 508 | n/a |
| Name | Description | Stage | Type |
|---|---|---|---|
| Warranty Certificate | Lighting and Appliance Panelboard - 400V MCB - Surface_400 A | Requirement | Certificates |
| Operations and Maintenance Instructions | Lighting and Appliance Panelboard - 400V MCB - Surface_400 A | Requirement | Operation and Maintenance |
| Installation Instructions | Lighting and Appliance Panelboard - 400V MCB - Surface_400 A | Submitted | Manufacturer Instructions |
| MCB Various Accessories | Lighting and Appliance Panelboard - 400V MCB - Surface_400 A | Submitted | Product Data |
| Product Data | Lighting and Appliance Panelboard - 400V MCB - Surface_400 A | Submitted | Product Data |
| Name | Description | Stage | Type |
|---|---|---|---|
| no documents identified. | |||